2024 YILI GENÇLİK KAMPLARI ULUSAL KAMP DÖNEMİ BAŞVURULARI BAŞLADI!

  Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde, 2002’den bu yana binlerce gence kapılarını açan, yaz, kış ve tematik kamplar olarak Ulusal Kamp Dönemi ve Tematik Kamp Döneminde faaliyetlerine devam eden Gençlik Kampları, 35 farklı ilimizde bulunan 13 deniz, 37 doğa olmak üzere 50 farklı kamp alanında hizmet vermektedir.

  Haberi Oku

  GENÇLERLE SİVİL ANAYASA BULUŞMASI PROGRAMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI!

  25 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleşecek programda demokrasi, temel hak ve özgürlükler, aktif vatandaşlık, anayasal düzende yönetim sistemi ve devlet şekli gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ve bütüncül unsurlarının tamamına yönelik farkındalıkların artması ve “Türkiye Yüzyılı” vizyonu kapsamında, gençlerin ulusal, uluslararası tahammül ve sorumlulukları önceleyerek, devlet ve toplum yararına yeni anayasa hedefine katkıda bulunması amaçlanmaktadır.

  Haberi Oku

  TÜRKİYE-ARNAVUTLUK ULUSLARARASI GENÇLİK DEĞİŞİMİNİN İKİNCİ ETABI BAŞLADI

  Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye Maarif Vakfı arasında yapılan iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilen uluslararası gençlik değişimi programlarımız her geçen gün artarak devam ediyor. İlk etabı 06-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında Arnavutluk’ta gerçekleştirilen ‘‘Türkiye-Arnavutluk Uluslararası Gençlik Değişimi Programı’’nın ikinci etabı, 20 Mayıs 2024 tarihinde 20 genç ve 2 refakatçiden oluşan gençlik heyetinin İstanbul’a gelmesiyle başladı.

  Haberi Oku

  GENÇLERLE SİVİL ANAYASA BULUŞMASI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

  Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 25 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda, Türkiye’nin ikinci yüzyılında gençlerin yeni anayasa sürecinde rol ve katılımlarını merkezileştirmek, yeni anayasa çalışmalarında fikir ve beklentilerini dinlemek amacıyla 27 Mayıs Darbesi’nin 64. yıl dönümünde GENÇLERLE SİVİL ANAYASA BULUŞMASI gerçekleştirilecektir.

  Haberi Oku

  ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER GENÇLİK KAMPLARI İKİNCİ DÖNEMİ BUGÜN SONA ERİYOR

  Bakanlığımız ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) arasında yapılan iş birliğince 08-20 Mayıs 2024 tarihleri arasında kadın ve erkek dönemleriyle hayat bulan “Uluslararası Öğrenciler Gençlik Kampları’’ programının ikincisi Manisa Kula Gençlik Kampı’nda başladı. Kamplara YTB uhdesinde yürütülen “Türkiye Bursları” kapsamında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde lisans ve lisansüstü seviyede eğitim alan gençler katılım sağlarken ikinci dönem kampı 108 genç ve 20 görevliyle gerçekleştiriliyor.

  Haberi Oku

  BOSNA HERSEK'TE TÜRKİYE GÜNLERİ VE GELENEKSEL ÇOCUK ŞENLİĞİ BAŞLADI

  Yunus Emre Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce katkı ve katılım sağlanan ‘‘Bosna Hersek’te Türkiye Günleri ve Geleneksel Çocuk Şenliği’’ programı 10 Mayıs 2024 tarihi itibariyle Bosna Hersek’te renkli etkinlik ve görüntülerle başladı.

  Haberi Oku

  VAN-ALMANYA ULUSLARARASI HAREKETLİLİK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

  Genel Müdürlüğümüz uluslararası hareketlilik programlarına her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor. Bunlardan birisi de, Van İpekyolu Gençlik Merkezi tarafından ‘‘mülteciler, sürdürülebilir gönüllülük ve iklim’’ temasıyla 5 Mayıs 2024 tarihinde 12 genç ve 3 görevlinin katılımıyla Almanya’nın Dorsten şehrinde başlamıştır.

  Haberi Oku

  YTB İŞ BİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘‘ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER GENÇLİK KAMPLARI’’ BAŞLADI

  Bakanlığımız ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) arasında yapılan iş birliği kapsamında, 08-20 Mayıs 2024 tarihleri arasında iki dönem halinde gerçekleştirilecek ‘‘Uluslararası Öğrenciler Gençlik Kampları’’ programının ilki Manisa Kula Gençlik Kampında başlamıştır.

  Haberi Oku

  TÜRKİYE MÜNAZARA LİGİ EĞİTMEN EĞİTİMİ BAŞLIYOR!

  Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin dört bir yanında gençlerin iletişim, bildirişim, hitabet, karar alma, araştırma ve analitik düşünme gibi becerilerinin geliştirilmesine, karar alma süreçlerine katılım motivasyonunu desteklemek üzere modelleme ve simülasyon gibi deneyim alanlarının oluşturulmasına, kuram, teori, argüman,vatandaşlık ve anayasa gibi alanlarda terminolojik ve disiplinlerarası öğrenmeye yönelik kapasite artışının desteklenmesine yönelik her yıl “Türkiye Münazara Ligi” yarışması düzenlenmektedir.

  Haberi Oku

  GENÇLİK MERKEZLERİ'NDE HAYATA GEÇECEK "HUAWEİ GENÇ AKADEMİ" PROGRAMI İÇİN YOL HARİTASI BELİRLENDİ

  Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Huawei Telekomünikasyon arasında imzalanacak iş birliği protokolü ile Gençlik Merkezleri'nde “Yapay Zekâ (AI)” ve “Bulut Bilişimi (Cloud)” alanlarında 100 eğitmen yetiştirilecektir. Yetiştirilen eğitmenler tarafından 18-29 yaş arası gençlere “Yapay Zekâ (AI)” ve “Bulut Bilişimi (Cloud)” alanında eğitimler verilecektir.

  Haberi Oku

  TÜRKİYE-ARNAVUTLUK GENÇLİK DEĞİŞİMİ BAŞLADI

  Gönül coğrafyamızda yer alan ve ülkemizle derin bir tarih, kültür ve kardeşlik bağı bulunan Arnavutluk, Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye Maarif Vakfı arasında yapılan iş birliği çerçevesinde 20 genç ve 2 görevliden oluşan gençlik heyetince ziyaret ediliyor.

  Haberi Oku

  DENİZLİ-BAHREYN GENÇLİK DEĞİŞİMİNİN İKİNCİ ETABI TAMAMLANDI

  ‘Kültürlerarası Öğrenme ve Gönüllülük’ temasıyla ilk etabı Bahreyn’de gerçekleştirilen gençlik değişiminin ikinci etabı, 26 Nisan-2 Mayıs 2024 tarihleri arasında 12 genç ve 2 görevlinin katılımıyla Denizli’de gerçekleştirilmiştir.

  Haberi Oku

  ANTALYA-KAZAKİSTAN UZMAN DEĞİŞİMİNİN İLK ETABI KAZAKİSTAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Antalya-Kazakistan Uzman Değişiminin ilk etabı ‘Kültürlerarası Öğrenme’ temasıyla 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında 10 kişinin katılımıyla Kazakistan’da gerçekleştirilmiştir.

  Haberi Oku

  “IDEAGENÇ'24 SENİN MERKEZİN, SENİN HAYALİN” GENÇ IDEATHON YARIŞMASINI KAZANANLAR BELLİ OLDU!

  3-5 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi’nde düzenlenen “IDEAGENÇ'24 Senin Merkezin, Senin Hayalin” Genç Ideathon Yarışması'nda 30 takım proje fikirlerini uygulanabilir ve sürdürülebilir projeler haline getirmek üzere toplumsal fayda eksenli, genç dostu gençlik merkezlerini tasarlayarak jüri karşısına çıkardılar.

  Haberi Oku

  SİİRT-ÜRDÜN ULUSLARARASI HAREKETLİLİK PROGRAMI TAMAMLANDI

  Siirt Gençlik Merkezlerinin ‘Kültürlerarası Öğrenme ve Gençlik Katılımı’ temasıyla gerçekleştirdiği hareketlilik programı 22-28 Nisan 2024 tarihleri arasında 15 genç ve 3 görevliyle Ürdün’ün başkenti Amman'da gerçekleştirilmiştir.

  Haberi Oku

  TEMSİLCİ GENÇ BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

  Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, milli bilinç ve hafızanın korunması, sürdürülmesi ve gençler arasında yaygınlaştırılmasını gençlik politikalarında temel prensiplerinden biri olarak kabul eder.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER