KÜLTÜR VE SANAT YARIŞMALARI BAŞLIYOR

  Orta Asya’dan beri geleneksel sanat ve kültürümüz olan “şiir, tiyatro ve Türk Müziği”nin gençlerimiz arasında yaygınlaşması, benimsenmesi ve gençlerimizin sanata sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi amacıyla Kültür ve Sanat Yarışmaları başlıyor.

  Haberi Oku

  GENÇ HACKATHON 13 ŞUBAT'TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Türkiye’nin dört bir yanından katılan, 3'er kişiden oluşan 20 takım, GençHackathon'da yurtlarımızda sunulan hizmetlerin geliştirilmesine yönelik yenilikçi, uygulanabilir, ölçeklenebilir, sürdürülebilir ve yönetilebilir çözümler geliştirdiler. GençHackathon'da yarışan takımlar arasından; “İnovatif Gençler” birinci, “Null Pointer Exception” ikinci, “Team Syntax” üçüncü oldu.

  Haberi Oku

  TEMSİLCİ GENÇ BAŞVURULARI BAŞLADI

  Gençlerin; sosyal, kültürel, zihinsel, sportif ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak, kendilerini ifade edebilen bireylerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak, milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş ve toplumla bütünleşmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak amacıyla 15-21 Mayıs 2020 tarihleri arasında Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası olarak kutlanmaktadır. 10-20 Mayıs 2020 tarihleri arası Temsilci Gençler Programı Etkinlikleri gerçekleştirilecektir.

  Haberi Oku

  GENÇLİK KAMPLARIMIZ YARIYIL TATİLİNDE DE DEVAM EDİYOR

  Gençlik Kamplarımız yarıyıl tatilinde de boş durmuyor ve her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce genci ağırlıyor.

  Haberi Oku

  GENÇ HACKATHON BAŞVURULARI BAŞLIYOR

  Gençlerin bakanlığı Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yurtlarda sunulan hizmetlerin geliştirilmesine yönelik fikir maratonu: Genç Hackathon

  Haberi Oku

  Gönüllü Gençlerden "Sıcak Hareket"

  Helal rızık için buz gibi havada alın teri döken pazar esnaflarının içleri sıcak sütle ısındı. Gönüllülük Kulübü; Gençlerin İyilik Ağacı Projesi kapsamında, sevgi ve merhamet timleri helal rızk için buz gibi havada alın teri döken Niğdeli pazar halkına sıcak süt dağıttı.

  Haberi Oku

  Bir Evim Olsun

  'Bir Evim Olsun !​Projesi Batman da bir araya gelen gönüldaşların yürüttüğü bir projedir

  Haberi Oku

  ANTALYA'DA ULUSLARARASI GÖNÜLLÜLÜK KAMPI DÜZENLENDİ

  Bakanlığımız ve İslam İşbirliği Teşkilatı ile iş birliği halinde 13-23 Ekim 2019 tarihleri arasında Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampında “Uluslararası Genç Gönüllülük Kampı” düzenlendi.

  Haberi Oku

  Gönüllü gençler köy okuluna renk kattı

  Gaziantep Gençlik Merkezi gönüllüleri, "Okulum Rengarenk" projesi kapsamında, köy okulunun duvarlarına çocukların sevdiği çizgi film karakterlerini çizdi - Gönüllülerden Mehmet Kaplan: - "Öğrenciler okullarının yeni halini gördüklerinde çok şaşırdı ve mutlu oldu. Bu mutluluğu görmek her şeye değerdi"

  Haberi Oku

  Bakan Kasapoğlu "Sosyal Medyadan Sosyal Meydana" etkinliğine katıldı

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara'da "Sosyal Medyadan Sosyal Meydana" etkinliğine katıldı.

  Haberi Oku

  Türk Konseyi 3. Gençlik Festivali İstanbul’da gerçekleştirildi.

  İlki Azerbaycan’da, ikincisi Kırgızistan’da gerçekleştirilen ve gençlik alanında etkin işbirliğini sağlamak, gençlik politikaları konusunda bilgi paylaşımı yapmak, Türkçe konuşan ülkeler arasında kültürel kaynaşma sağlamak ve Türk Konseyi ülkelerinin ortak değerlerini tanıtmak amacı ile her yıl düzenlenen Türk Konseyi Uluslararası Gençlik Festivali’nin üçüncüsü 2-6 Aralık 2019 tarihleri arasında İstanbul’da büyük bir coşku ile kutlandı. Festivale Türk Konseyi üyesi ülkeler Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan ve Türkiye ve gözlemci ülke sıfatı ile Macaristan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gençlik heyetleri katılım sağladı.

  Haberi Oku

  Türkiye - Azerbaycan Uzman Değişimi Programı Akhisar'da Başladı!

  Manisa-Akhisar Gençlik Merkezimiz ile Azerbaycan Tafakkur Gençlik Derneği arasında “Gençlik Çalışmalarında Sürdürülebilir Gönüllülük” teması uzman değişiminin ilk etabı Akhisar’da devam ediyor.

  Haberi Oku

  GENÇLİK KAMPLARI ARA TATİLDE DE DEVAM EDİYOR!

  Gençlik Kamplarını ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, “Kamplarımıza ülkemizin dört bir yanından gelen gençlerimiz özgürce ve eşit şartlar altında katılabiliyor ve kendilerine sağlanan bu büyük imkândan yararlanabiliyor. Bu yönüyle gençlik kamplarımızın ülkemizin kültürel çeşitliliğini tam olarak yansıttığını ve çok sesli, çok renkli bir görünüm sergilediğini gururla ifade etmek isterim” diye konuştu.

  Haberi Oku

  AFGANİSTAN’DAN GELEN GENÇLER MERSİN GENÇLİK KAMPINDA AĞIRLANDI

  2019 Ekim ayında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansi) iş birliğinde Mersin’de gençlik kampı düzenlendi.

  Haberi Oku

  SAMSUN'DA ULUSLARARASI MEDYA KAMPI DÜZENLENDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından düzenlenen ''Uluslararası Medya Eğitim Gençlik Kampı' Eylül ayında Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampı’nda gerçekleştirildi.

  Haberi Oku

  SAMSUN'DA ULUSLARARASI MEDYA KAMPI DÜZENLENDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından düzenlenen ''Uluslararası Medya Eğitim Gençlik Kampı' Eylül ayında Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampı’nda gerçekleştirildi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER