Antalya-Kazakistan Uzman Değişiminin ikinci etabı kapsamında 3 Haziran 2024 tarihinde Antalya’ya gelen 10 kişilik Kazakistan ekibi resmi ziyaretlerden tarihi ve kültürel değerlere tanıklık ve tecrübe etmeye uzanan geniş ve eğlenceli bir programla ağırlanıyor. Programın ilk etabı ‘Kültürlerarası Öğrenme’ temasıyla 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında 10 kişilik Türk heyetinin Kazakistan ziyaretiyle gerçekleşmişti. 


Ülkemize gelen Kazakistan ekibi gerçekleştirdiği valilik, rektörlük, gençlik ve spor il müdürlüğü, gençlik merkezleri ve genç ofis gibi bir dizi ziyaret ve temaslar kapsamında gençlik çalışmaları, atölye, kulüp ve gönüllülük faaliyetleri hakkında ilgililerden doğrudan bilgiler alma fırsatı bulurken Antalya ilinin tarihi (Alanya Kalesi, Kızılkule, Tersane) ve coğrafi (Düden Şelalesi) güzellikleriyle de buluşturuldular. Kazakistan heyeti, program kapsamında gerçekleştirilen seramik, deri gibi workshoplar, dene-yap, müzik atölyeleriyle de ülkemizin zengin kültürel doğa ve dokusuna da yakından şahitlik ediyorlar.  


Gençlik faaliyetleri hususunda tecrübe paylaşımıyla iki ülke arasında kurulu dostluk ve kardeşlik köprülerinin güçlendirilmesi amaçlanan ve buna dair güçlü emarelerin, izlerin, renkli görüntülerin ortaya çıktığı umut ve ümit aşılayan kucaklaşmalar ve paylaşımlarıyla Antalya-Kazakistan Uzman Değişimi programının ikinci etabı 10 Haziran 2024 tarihinde son bulacak.