Gençlik Hizmetlerİ Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Gençler Bakanlığında" projesi, Türkiye'nin farklı bölgelerinde yaşayan gençlerin Ankara'ya gelerek, başta Gençlik ve Spor Bakanı olmak üzere gençlik alanında çalışmalar yürüten politika belirleyiciler, bürokratlar ve kanaat önderleriyle bir arada diyalog geliştirmelerini ve karar alma süreçlerine dahil olmalarını hedeflemektedir. 

28-29 Mayıs 2024 tarihlerinde Osmaniye ilinden 81 katılımcı genç, Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen çeşitli etkinliklere katılarak, gençlik politikaları hakkında bilgi edinme ve bu alanda çalışan yetkililerle tanışma imkânı yakaladılar. Gençler, gençlik çalışmaları üzerine yerel, ulusal ve uluslararası çalışmaların iyileştirilmesi ve geliştirilmesine katkıda bulunmakla birlikte, Başkent Ankara’nın tarihi dokusunu tanıma, keşfetme ve kültürel deneyimi artırmak üzere düzenlenen gezi ve ziyaretlere de katıldılar.

Osmaniye kafilesi, bakanlığımızın tüm birimlerini, proje ve çalışmalarını yakından tanıma ve Osmaniye’de yürütülen yerel projelere dair yöntem ve stratejileri geliştirme fırsatı buldukları için memnuniyetlerini dile getirdiler.