Türkiye ve Tunus arasında farklı alanlarda işbirliğinin geliştirilmesi, gençler arasında iyi ilişkilerin, karşılıklı saygı ve dostluğun oluşturulması, Tunus'lu gençlerin ülkemizin tarihi ve kültürü hakkında bilgi sahibi olmaları amacıyla, Bakanlığımız himayelerinde ve 75 kişinin katılımıyla "Tunus'lu Gençler Anadolu'nun İzinde " programı 22-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi.

Program kapsamında misafir heyet Kayseri, Nevşehir ve İstanbul illerinde temaslarda bulundu. Bu illerde bulunan gençlik merkezleri üyesi gençlerin de katılımıyla tarihi, doğal ve kültürel öneme sahip yerleri ziyaret ettiler. Tunus’ta eğitim gördükleri okullarda seçmeli Türkçe dersini okuyan gençlerin en büyük hedeflerinden birisi Türkiye’de eğitim görmek. Bu sebeple program dâhilinde Türkiye’nin saygın üniversitelerinden, Erciyes Üniversitesi ve Medipol Üniversitesi ziyaretleri gençler tarafından büyük ilgi gördü.

Misafir heyet Kayseri’deki temasların ardından İstanbul’da Topkapı Sarayı, Ayasofya Cami, Eyüp Sultan Cami, Panorama 1453, Minia Türk ve Fuat Sezgin Bilim Merkezine ziyaret gerçekleştirdi. Program misafir heyetin İstanbul Havalimanından ülkelerine uğurlanmaları ile sona erdi.